Dolar A Day ‘dan Görseller

Yediğimiz önümüzde yemediğimiz ardımızda olan fakirliği unutmuş olan milletimize bir nebze bir şeyler hatırlatmak ve bağışların ne kadar önemli olduğunu bizim için çok küçük ve önemsiz olan şeylerin birilerinin onlara çok ihtiyaçları olan insanların varlığını tekrar göstermek istedim.

Gün geçtikçe insanlar bencilleşiyor zenginler iyice zenginleşiyor fakirlerde tam tersi iyice fakirleşiyorlar buna dur demek için güvendiğimiz kurumlara veya en yakınınızda bildiğiniz insanlara incitmeden onların kalbini kalbini kırmadan yardım edelim.

Dolar A Day Nedir, Kimdir, Ne İş Yapar?

2009 yılında kurduğu Kickstarter projesi ile birlikte kitle fonlaması (crowdfunding) alanında deyim yerindeyse çığır açan ve bugüne kadar yüzlerce başarılı projenin hayata geçmesi için gerekli kaynakların toplanmasına yardımcı olan Kickstarter’ın kurucusu Perry Chen yeni projesi Dollar A Day‘i kullanıcılara sundu.

Kickstarter gibi yine öncelikli olarak kâr amacı gütmemeye odaklanan proje, kişilerin küresel ve lokal olarak çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları ve vakıfları keşfetmelerine olanak sağlıyor.

Geçtiğimiz yıl Kickstarter’daki görevinden ayrılan ve yeni projelerine odaklanacağını açıklayan Perry Chen, geçtiğimiz günlerde yeni projesi Dollar A Day’i tanıttı. Dollar A Day ilk bakıldığı zaman Kickstarter’la benzerlikler gösteriyor. Servis üzerinde hergün yeni bir kâr amacı gütmeyen ve belli bir sorunu veya sorunları çözmekle ilgilenen STK ve vakıflar tanıtılıyor. Servisin çıkış noktası, dünya üzerinde çeşitli sorunlarla ilgilenen ve dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesi için çalışan, kâr amacı gütmeyen STK ve vakıflar bulunuyor ancak bunlar yeterince bilinmiyor ve tanıtılamıyor. Dollar A Day ile isterseniz sisteme dahil olarak her gün farklı STK ve vakıfa çalışmalarını gerçekleştirebilmeleri bir dolar bağışta bulunabiliyorsunuz.

Servisin açıkladığı bilgilere göre şu anda 800 farklı bağışçı sistemi kullanıyor. Servisin kullanıcılara sunduğu bir diğer ayrıcalıkta kesinlikle mail adresinizi STK, vakıf ve diğer şirketlerle paylaşmayacağı yönünde bu şekilde mailinizin spamle dolmayacağını ve yalnızca Dollar A Day üzerinden gönderilen maillerin geleceğinin garantisi veriyorlar. Dollar A Day‘i hemen buradan kullanmaya başlayabileceğiniz gibi servisten istediğiniz zaman ayrılabiliyorsunuz.

[divider type=”thin” spacing=”10″]

İşte fakirliğe dair bir kaç görsel

Bekleyen-Bakışlar Direnerek-Hayatta-Liberya Fakir-Yiyeceği Kapısından-1 Kapısından-2 Ocakta-Yemek Yoksulluk-Eşiği-1 Yoksulluk-Eşiği-2 Yoksulluk-Eşiği-3

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.