I Am Slave Film Yorumu (Ben Köleyim)

Ben Köleyim

Kölelik tabii ki yasadışı ama, güçlü ve kurumsal bir yapı olarak hâlâ varlığını sürdürüyor, hem de medeniyetin kalbi Londra’da. Malia bir gece Sudan’daki köyüne düzenlenen bir baskınla saygın ailesinden koparılıp, Hartum’da bir aileye ev işlerini yapmak üzere satılır. Kilitli kapılar ardında yıllarca eziyet çeker. On sekiz yaşına bastığında Londra’da başka bir zengin aileye satılır ve yine kapalı kapılar ardında esir olur. Gerçek olaylardan esinlenen bu film, Başkanın Ölümü’nün yönetmeni ve İskoçya’nın Son Kralı’nın filminin senarist ve yapımcı ekibi tarafından çekilmiş. Ben Köleyim, modern köle ticareti ve bir kadının özgürlük mücadelesini anlatıyor.

Kaynak: filmizlesene

Filmi izlerken avrupada ki hangi medeniyet hangi insanlıktan bahsediyor bu insanlar diyeceksiniz. Ne yazık ki milletimizde avrupalı insanların medeni olduğu, daha insancıl yaşadıkları söylemleri dolaşır peki bu insanlar köleliği medeniyetin hangi tarafına koyacaklar.

Dünyada hala devam etmekte olan kölelik sisteminin başkenti olan Londra’da bir aileye satılan küçük bir kızın özgürlük mücadelesi ve onu bulmak için vatanından ayrılıp Londra’ya gelmiş olan babasının yaşam hikayesini anlatan güzel bir film. Ben o film kahramanı olan köle kız ağladığında ona eşlik etmiştim.

Ne yazık ki bu durumda olan insanlar hala var belki daha kötü şartlarda yaşayan insanlarda, bu duygular içinde sizi yüzdürecek güzel bir yapıt olmuş. İyi seyirler dilerim.

Bir başkadır anlatmak, bir başka okuyup anlamak. Anlaşılmak için bir şeyler paylaşmak.
İnternet sitesi http://woozads.com
Yazı oluşturuldu 192

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön